Sabit Restaurant Tentesi

Açıklama

Restaurant Sabit Tentesi

Yüzyıllardır süregelen çardak geleneği yıllar ilerledikçe yeni biçim ve tasarımları yeni Tente çeşitlerini de beraberinde getirdi. Gün geçtikçe yeni tasarımlar arttı ve yeni tente çeşitleri müşteri beğenisine sunulmaya devam etti. Yeni tente çeşitlerine bakıldığı zaman bu sene klasik sekizgen ve altıgen modellerin yine çok popüler olduğu görülmekte ve bu tarz tasarımlar sıkça karşımıza çıkmadır. Temelden genişleyerek yükselen ve çatıya doğru yeniden daralarak adete üstü biraz kesilerek düzleştirilmiş dik duran bir yaprak görünümü alan sabit tente modelleri  bu dönem git gide yaygınlaşmaktadır. Geleneksel Restaurant Sabit Tentesi andıran fakat daha modern çizgide inşaa edilmiş düz çatılı kamelyalarda yeni sabit tente modelleri olarak karşımıza çıkar. Bu tarz ürünlerde genellikle kare biçiminde olan kamelyanın çatısı birbiribirine paralel tahtaların belirli aralıklar bırakılarak enine döşenmesi ile oluşturulur. Böylece dileyen kullanıcılar kamelyasına sarmaşık kaplattığında daha estetik bir görünüm elde edilir ve bitki kamelyanın altındayken de görülebilir. Yine yeni tasarımlar girişleri ile de farklılıklar sağlamaktalar. Örneğin eski orta doğu saraylarında görülen kapılara benzer, bunlardan esinlenerek yapılmış girişler çokça kullanılmaktadır. Bu ve buna benzer örnekler çoğaltılabilir. Uzak doğu mimarisini yada Türk- İslam uslübunu anımsatan tasarımlar yeni kamelya çeşitlerinde sıkça görülmekte. Yine standart altıgen, kare yada sekizgen tasarımlar dışında daha modern çizgilere sahip yapımında farklı kalite ve desende kumaşların kullanıldığı yeni kamelya örnekleri de bugün sıklıkla tercih edilmekte.

Tente kumaşlarımız;

PVC Branda ( En ekonomik koşullarda kullanıma olanak sağlayan su geçirmez polyester )
Yerli akrilik Kumaş ( su iticilik özelliği olan yerli üretim güneş ışınlarını kırarak altını daha serin tutan şık tente kumaşı )
İthal Akrilik Kumaş ( Su iticilik özelliğinin yanı sıra 5 yıl solmazlık garantisi olan İspanya menşeli ithal tente kumaşı

Bunun yanı sıra aşağıdaki tabloda genişlik ölçülerinize göre öne doğru açılım olanakları da yaklaşık olarak belirtilmiştir.

ÖN CEPHE AÇILIM
En Düşük En Geniş
250 cm 50 santimetre 300 cm
300 cm 50 santimetre 400 cm
350 cm 50 santimetre 500 cm
400 cm 50 santimetre 500 cm
450 cm 50 santimetre 600 cm
500 cm 50 santimetre 600 cm
550 cm 20 santimetre 600 cm
600 cm 50 santimetre 600 cm
Dokun Ara