Körüklü Lokanta Tentesi

  • Açıklama

Açıklama

Lokanta Körüklü Tentesi

Körüklü Tentesi montaj ve  demontaj işlemleri ise ayrı bir başlık olarak önemlidir. Tente montaj ve  demontaj işlemleri nasıl yapılır sorusunu soran bir kimse tentenin tabandan tepeye inşaa edilen bir yapı olduğunu göz önünde bulundurmalı ve Lokanta Körüklü Tentesi işlemlerini bunun tersine gerçekleştirmelidir. O halde kamelya demontaj işlemlerinde ilk adım olarak tentemizi iskelet haline getirmek sayılabilir. Kamelya direklerimiz arasına monte ettiğimiz çitlerimiz, oturma gruplarımız, masamız , kamelyaya sarılan bitkiler gibi yan materyalleri söktükten sonra tentemizin iskeletini de artık sökebiliriz. İskeletin sökümüne de çatıdan başlamak doğru olacaktır. Bunun için öncelikle çatımız üzerinde bir kaplama malzemesi varsa bu malzeme sökülmelidir. Bu malzemeler çeşitli olabildiği için bunların sökülme biçimleri de ayrı bir konu olarak değerlendirilmelidir. Lokanta Körüklü Tentesi kaplaması söküldükten sonra çatının kamelya dikmelerinden ayrılması gerekir ki bu dikkat isteyen bir aşamadır. Zira önlem alınmazsa istenmeyen sonuçlara yol açabilir. Çatının bağlantı noktalarının direklerden parça parça sökülmesi ile adım adım çatımızın demontajıda tamamlanmış olur. Tente çatısının çıkartılmasından sonra demontajın kalanı nispeten daha basittir. Öncelikle direklerin çatıdan ayrılan üst bağlantı noktalarındaki bağlantı aksamları çıkartılmalı ve malzemenin yeniden kurulacağı düşünülerek zarar görmesi engellenmelidir. Sonraki işlem olarak ise direklerin kamelya tabanından ayrılması gerçekleştirilir. Bağlantı cinsine göre yapılan bu işlemde bitince yine bağlantı noktalarındaki malzemede çıkartılır. Son adımda ise taban ve yükseltici kolon ve desteklerin demontajı yapılır.

Tente kumaşlarımız;

PVC Branda ( En ekonomik koşullarda kullanıma olanak sağlayan su geçirmez polyester )
Yerli akrilik Kumaş ( su iticilik özelliği olan yerli üretim güneş ışınlarını kırarak altını daha serin tutan şık tente kumaşı )
İthal Akrilik Kumaş ( Su iticilik özelliğinin yanı sıra 5 yıl solmazlık garantisi olan İspanya menşeli ithal tente kumaşı

Bunun yanı sıra aşağıdaki tabloda genişlik ölçülerinize göre öne doğru açılım olanakları da yaklaşık olarak belirtilmiştir.

ÖN CEPHEAÇILIM 
 En DüşükEn Geniş
250 cm15 santimetre200 cm
300 cm15 santimetre250 cm
350 cm15 santimetre250 cm
400 cm15 santimetre300 cm
450 cm15 santimetre300 cm
500 cm15 santimetre300 cm
550 cm15 santimetre300 cm
600 cm15 santimetre300 cm
Dokun Ara