Körüklü Çiçekçi Tentesi

Körüklü Çiçekçi Tentesi

Tente Ürün Özellikleri

  • Genişlik : 220 cm
  • Açılım : 80 cm
  • Kumaş Cinsi : İthal Akrilik Kumaş ( docrill )

Tente Malzemeleri :

  • 15x25x2 mm Bağlantı Profili
  • Çürümeye Karşı Korunaklı Gürgen Çıta 
  • Enjeksiyon Döküm Bağlantı Elemanları
  • Paslanmaya Karşı Elektro statik Toz Boyalı

Fiyat Almak İçin Tıklayınız

Açıklama

Çiçekçi Körüklü Tente

Körüklü Tente işlemleri nasıl yapılır, dendiği zaman karşımıza ilk çıkan konu zemindir. Zeminin çim, toprak, beton gibi farklı yapıları olabilir. Zira bu tür farklı zeminlerin hepsine tente kurmak mümkündür. Tente kurulum işlemleri nasıl yapılır sorusuna verilecek cevabın başlangıç noktası da bu nedenle zemindir. Mafsallı Tente kurulum işlemleri nasıl yapılır diyen bir kimse öncelikle zemini tespit etmeli ve gerekli düzenlemeyi yapmalıdır. Bu düzenlemeler zeminin eğimi var ise düzleştirilmesi, çukurluklarının giderilmesi gibi işlemler olarak, yani kamelya inşasına uygun alanı yaratmak biçiminde özetlenebilir. Tente Montaj alanı  istenen şartlara getirilmesinden sonra tentenin montajına başlamak artık mümkündür. Fakat. tentenin tabanın yerden belli bir miktar yukarıda olması tercih sebebidir, çünkü zeminimiz, kamelyamızın çevresi bir çimlik yada kır alanı ise böceklerden korunmak adına bu önleme başvurulur. Yine yağmurlu havalarda göz önüne alındığında kamelyaya yerden yükseklik vermek daha da önem kazanır. O halde ikinci aşamada zemine belli yüksekliği sağlayacak dikmeler ve Çiçekçi Körüklü Tente tabanı çökmesin diye destekler konulmalıdır. Sonrasında bu dikme ve destekler üzerine kamelya tabanı kurulur. Bu aşamada parçaları birbirine eklemek için çivileme, vidalama, kullanılan malzeme cinsine göre kaynak gibi yollara başvurulabilir. Sonraki adım ise kamelya direklerinin yerleştirilmesidir. Aynı yöntemler ile direklerde yerleşince son adım olarak çatının kurulması ve çatı malzemesinin kaplanmasına sıra gelir. Ve iskelet böylece bitmiş olup detaylara geçilebilir.

Tente kumaşlarımız;

PVC Branda ( En ekonomik koşullarda kullanıma olanak sağlayan su geçirmez polyester )
Yerli akrilik Kumaş ( su iticilik özelliği olan yerli üretim güneş ışınlarını kırarak altını daha serin tutan şık tente kumaşı )
İthal Akrilik Kumaş ( Su iticilik özelliğinin yanı sıra 5 yıl solmazlık garantisi olan İspanya menşeli ithal tente kumaşı

Bunun yanı sıra aşağıdaki tabloda genişlik ölçülerinize göre öne doğru açılım olanakları da yaklaşık olarak belirtilmiştir.

ÖN CEPHE AÇILIM
En Düşük En Geniş
250 cm 50 santimetre 300 cm
300 cm 50 santimetre 400 cm
350 cm 50 santimetre 500 cm
400 cm 50 santimetre 500 cm
450 cm 50 santimetre 600 cm
500 cm 50 santimetre 600 cm
550 cm 20 santimetre 600 cm
600 cm 50 santimetre 600 cm

 

Dokun Ara