Körüklü Okul Tentesi

Körüklü Okul Tentesi

Tente Ürün Özellikleri

  • Genişlik : 190 cm
  • Açılım : 50 cm
  • Kumaş Cinsi : Yerli Akrilik Kumaş ( breza )

Tente Malzemeleri :

  • 15x25x2 mm Bağlantı Profili
  • Çürümeye Karşı Korunaklı Gürgen Çıta 
  • Enjeksiyon Döküm Bağlantı Elemanları
  • Paslanmaya Karşı Elektro statik Toz Boyalı

Fiyat Almak İçin Tıklayınız

Açıklama

Okul Körüklü Tentesi

Bu tente modellerinin en çok kullanıldığı alanlar pencere, balkon ve pervaz önleridir.Güneş çıktığında ihtiyaç duyulan gölgelendirmeyi çok kısa bir sürede sağlar. Makaralardan geçen ve tenteyi çepe çevre dolaşan bir ipin çekilerek tentenin toplanması sağlanır. Körüklü Tente çok çeşitli malzemelerden, değişik biçim ve tarzlarda inşa edilebilir. Malzemeler açısından incelendiğinde Tente modelleri içerisinde en yaygın olanı alüminyum tentelerdir. Yine ahşap gölgelikler dışında demir, çelik, alüminyum, plastik, plastik ve kumaş bileşenli malzemelerden imal edilmiş kamelya modelleri de vardır. Şekil ve model açısından bakıldığında ise sekizgen, merdivenli, kare, oval, dikdörtgen gibi kamelya modelleri bulmak mümkündür. Bu kamelya modelleri içlerindeki oturma yerleriyle ilgili farklılık gösterebilir. Kamelyanın kendi oturma alanı kamelya ile yekpare biçimde olabileceği gibi bu tip kendinden banklı olmayan ve içerisine masa sandalye konularak kullanılabilecek tipte kamelyalar da vardır. Yine çatı tipleri de kamelyalar da çeşitlilik yaratan başka bir unsur olarak görülebilir. Kamelya dendiğinde ilk akla gelen tip genellikle altıgen yada sekizgen kamelyalardır. Altı yada sekiz direk üzerine yine altıgen yada sekizgen şeklinde hafif kubbemsi bir biçimde çatılara sahiptirler. bu çatılar şıngıl yada ahşap malzemeden olabilir. Zeminde ise direklerin aralarında yaklaşık 1 metre boyunda ahşap kafesli çitler
vardır. Bu çitler kamelyaya bir odaymış gibi özel bir alan havası katarlar. Yine geometrik biçimli bu kamelya çeşitlerine ilave olarak kare, dikdörtgen ve oval modellerde yaygın çeşitler olarak karşımıza çıkmaktadır. Çatılarda, şıngıl, ondiline gibi malzemelerin kullanılması tente modellerinde yine farklılıklar ortaya çıkartır. Bu geometrik tasarımların yanı sıra kamelyalar da değişik tasarımlarda çeşitlilik yaratmakta her beğeniye göre ürünler bulunabilmektedir.

Tente kumaşlarımız;

PVC Branda ( En ekonomik koşullarda kullanıma olanak sağlayan su geçirmez polyester )
Yerli akrilik Kumaş ( su iticilik özelliği olan yerli üretim güneş ışınlarını kırarak altını daha serin tutan şık tente kumaşı )
İthal Akrilik Kumaş ( Su iticilik özelliğinin yanı sıra 5 yıl solmazlık garantisi olan İspanya menşeli ithal tente kumaşı

Bunun yanı sıra aşağıdaki tabloda genişlik ölçülerinize göre öne doğru açılım olanakları da yaklaşık olarak belirtilmiştir.

ÖN CEPHE AÇILIM
En Düşük En Geniş
250 cm 50 santimetre 300 cm
300 cm 50 santimetre 400 cm
350 cm 50 santimetre 500 cm
400 cm 50 santimetre 500 cm
450 cm 50 santimetre 600 cm
500 cm 50 santimetre 600 cm
550 cm 20 santimetre 600 cm
600 cm 50 santimetre 600 cm

 

Dokun Ara