Körüklü Büfe Tentesi

Açıklama

Büfe Körüklü Tentesi

Büfe Körüklü Tentesi  İsmini kullanıldığı alandan almış olan  yaz bahçelerinin serin köşesi pek çoğumuz nefeslendiği alanlar olan tenteler genellikle bahçelerde kullanılır. Yazın bunaltıcı sıcağından korunmak kışın ise ılık ve yağmurlu bir günde çay keyfi yapmak için ideal alanlar olan Körüklü Tente kullanım alanları bahçelerdir. Bahçelerin süslü korunakları uğrak yerlerimiz çay keyiflerinin dost sohbetlerini sıkılmaz ağırlayıcısı Körüklü Tente değişik model ve şekilleri ile bahçelerimizi süslerler. Ayrıca plajlarda açık alanlarda görülmesi mümkündür . çok geniş balkonu olanlarda çok nadir olmakla birlikte kamelya kullanmaktadırlar. Kamelyanın kullanım alanları bahçelerdir. Çünkü sıcaktan korunmak amacıyla tasarlanmıştır. Hal böyle olunca onu sıcak yörelerde kır ve bağ evlerinde köylerde yazlıklarda görmek mümkündür. Özellikle sam yeli yüzünden sıcaklıkların çöl sıcaklıkları derecesine çıktığı güneydoğu anadolu bölgesinde bahçelerde küçük havuz başlarında ve damlarda kamelyalara rastlamak mümkündür. Ayrıca yaz sıcaklarının mevsim normalleri üzerine çıktığı ege ve Akdeniz bölgelerinin yazlık semtleri ve uygun olan yerlerinde insanlar ev ve yazlıklarının bahçelerine kamelya yaptırarak sıcakların bunaltıcı etkilerinden kurtulurlar ayrıca diğer bölgelerin kırsal kesimlerinde de çok olmamakla beraber kamelyanın kullanım alanları vardır. İç Anadolu ve Marmara bölgelerinde her ne kadar kentleşme oranı yüksek olsa da az sayıda köy ve tatil yerleşiminde pek çok sayıda şık kamelya tente gibi ürünlere rastlamak mümkündür zira insan oğlu koşullar ne olursa olsun konforunu düşünen bir canlıdır.

Tente kumaşlarımız;

PVC Branda ( En ekonomik koşullarda kullanıma olanak sağlayan su geçirmez polyester )
Yerli akrilik Kumaş ( su iticilik özelliği olan yerli üretim güneş ışınlarını kırarak altını daha serin tutan şık tente kumaşı )
İthal Akrilik Kumaş ( Su iticilik özelliğinin yanı sıra 5 yıl solmazlık garantisi olan İspanya menşeli ithal tente kumaşı

Bunun yanı sıra aşağıdaki tabloda genişlik ölçülerinize göre öne doğru açılım olanakları da yaklaşık olarak belirtilmiştir.

ÖN CEPHE AÇILIM
En Düşük En Geniş
250 cm 15 santimetre 200 cm
300 cm 15 santimetre 250 cm
350 cm 15 santimetre 250 cm
400 cm 15 santimetre 300 cm
450 cm 15 santimetre 300 cm
500 cm 15 santimetre 300 cm
550 cm 15 santimetre 300 cm
600 cm 15 santimetre 300 cm
Dokun Ara